Wyślij list do seniora – akcja potrwa do 10 lutego

W nadchodzące Dni Babci i Dziadka nie każdy z seniorów będzie mógł liczyć na upominek czy laurkę namalowaną przez wnuka. Część z nich może jednak spodziewać się miłego gestu nieco później, bo na Walentynki. Wszystko dzięki akcji „List do Seniora”, która rusza w najbliższy weekend. Każdy chcący wziąć w niej udział może napisać list lub narysować obrazek i wysłać go na wskazany adres mailowy. Organizatorzy zajmą się jego wydrukowaniem i doręczeniem do mieszkańców warszawskiego Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków.

Seniorzy to coraz liczniejsza grupa naszego społeczeństwa, ale najczęściej pamiętamy o nich jedynie od święta. Tymczasem wielu z nich, nawet mając rodziny i wnuków, odczuwa samotność i bycie zapomnianym. Brakuje im pozytywnych emocji, a życie toczy się wokół tych samych, codziennych wyzwań. Dotyczy to także osób mieszkających w domach pomocy społecznej. Wielu podopiecznym brakuje stałego kontaktu z rodziną, której po prostu nie ma lub jest daleko, często za granicą. Na co dzień o dobre samopoczucie seniorów biorących udział w akcji „List do Seniora” dbają pracownicy Domu Pomocy Społecznej im. Matysiaków. Od święta, jakim są dni Babci i Dziadka zadbać o to może każdy z nas.

Jesień życia nie zawsze jest taka, jak sobie zaplanowaliśmy. Niezależnie od wszystkiego, nikomu nie powinno jednak zabraknąć wtedy choć odrobiny dobra i życzliwości. Organizując akcję „List do Seniora”, chcieliśmy podzielić się nimi z podopiecznymi Domu im. Matysiaków. Specjalizujemy się w wysyłaniu listów i wiemy, że choć tradycyjna poczta nie jest już tak popularna, to dla osób starszych otrzymanie listu czy kartki może być bardzo miłym gestem, a wręcz sentymentalną podróżą do lat młodości. Z okazji Dnia Babci i Dziadka postanowiliśmy zorganizować akcję, w której nasz partner – firma Postivo.pl wydrukuje przesłane mailowo listy, a my zajmiemy się ich dostarczeniem – mówi Janusz Konopka, prezes operatora pocztowego Speedmail.

Do udziału w akcji zapraszani są w szczególności najmłodsi – uczniowie i przedszkolacy, ale list do seniora może wysłać każdy. Wystarczy do 10 lutego br. przesłać jego treść lub wykonany przez siebie rysunek w pliku .pdf na adres: senior@postivo.pl. W wiadomości należy zaznaczyć do którego seniora kierujemy wiadomość (regulamin i lista adresatów dostępna jest na stronie speedmail.pl w dziale aktualności) oraz wpisać swoje imię, nazwisko i ewentualnie wiek.

Zebrane za pośrednictwem mailowym listy i obrazki zostaną następnie wydrukowane, zaadresowane i dostarczone odbiorcom z warszawskiego DPS-u w Walentynki. Nawet jeśli większość seniorów nie obchodziła tego święta w swojej młodości, to otrzymana w tym dniu kartka z pewnością będzie dla nich iskierką miłości i życzliwości rozświetlającą jesień życia.

Regulamin_akcji_List_do_Seniora

Lista Seniorów

Zgoda RODO