Wydruk i wysyłka dokumentów

Niniejsza usługa umożliwia wysyłanie do wskazanych odbiorców tradycyjnych przesyłek listowych, zawierających dokumenty wydrukowane z plików PDF, DOC, DOCX lub RTF. Nie musisz już więcej samodzielnie drukować dokumentów, które mają zostać zawarte w przesyłce, adresować kopert, udawać się do urzędów pocztowych i stać w długich kolejkach - możesz to zrobić wprost z komputera przez Internet, a my wyślemy Twoje dokumenty do wskazanych odbiorców za Ciebie. Jest to usługa, dzięki której zaoszczędzisz zarówno czas, jak i pieniądze.

Dodatkowo podczas definiowania przesyłki możesz wybrać szereg opcji dotyczących m.in. rodzaju papieru, na jakim mają zostać wydrukowane dokumenty, rodzaju wydruku (czarno-biały lub kolorowy) czy formatu koperty. Istnieje możliwość stworzenia własnego szablonu koperty - wprowadzając dowolne elementy graficzne stworzysz unikalną kompozycję. Możesz również wybrać operatora pocztowego, który dostarczy Twoją przesyłkę (np. Poczta Polska, Speedmail, DHL, itp) oraz typ listu (zwykły, polecony, za potwierdzeniem odbioru itp). Dodatkowo dla każdego listu istnieje możliwość określenia nieograniczonej liczby odbiorców.


Nasza usługa jest kompleksowa - gwarantujemy profesjonalne konfekcjonowanie przesyłek i ich terminową wysyłkę, a dodatkowo na każdym etapie możesz sprawdzić aktualny status ich przetwarzania. Wystarczy, że skorzystasz z naszej platformy, a my zajmiemy się całą logistyką.

Personalizacja przesyłek

Dodatkową funkcjonalnością jest możliwość personalizacji przesyłki indywidualnie dla każdego odbiorcy. Wystarczy, że wybierzesz pliki z dokumentami, które chcesz wysłać, a następnie będziesz miał możliwość umieszczenia na dowolnej stronie dokumentu w dowolnej lokalizacji nazwy i adresu odbiorcy. Dzięki temu dokumenty zawarte w każdej z przesyłek zostaną indywidualnie zaadresowane do każdego z odbiorców. Jednocześnie następuje indywidualna adresacja kopert.

Integracja z Twoim oprogramowaniem

Istnieje możliwość zintegrowania naszej platformy z Twoim oprogramowaniem za pośrednictwem interfejsu API. Pozwoli to na automatyczne wysyłanie dokumentów do odbiorców z dowolnej aplikacji. Przykładowo zaraz po wystawieniu Faktury VAT może ona za naszym pośrednictwem automatycznie trafiać pocztą do Twojego Klienta. Zobacz jakie mogą być inne zastosowania i zapoznaj się z dokumentacją interfejsu API.

Jak skorzystać z usługi?

  1. Zaloguj się na platformie Postivo.pl. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta – Zarejestruj się. Rejestracja jest bezpłatna i trwa mniej niż minutę.
  2. Wybierz z lewego menu z sekcji "Listy" opcję "Wyślij dokumenty listem", a następnie wskaż z dysku swojego komputera pliki z dokumentami, które chcesz wysłać (obsługujemy formaty DOC, DOCX, PDF i RTF).
  3. Określ wybrane parametry przesyłki (rodzaj i kolor wydruku papieru oraz koperty, preferowanego operatora pocztowego oraz typ przesyłki).
  4. Wprowadź odbiorców przesyłki bezpośrednio za pomocą formularza, wybierz ich ze stworzonej wcześniej książki adresowej, wskaż grupę odbiorców albo zaimportuj ich z pliku CSV znajdującego się na Twoim komputerze.
  5. Wybierz nadawcę oraz datę nadania przesyłki. Opcjonalnie możesz również określić na których stronach dokumentu chcesz umieścić dane odbiorcy (personalizacja).
  6. Kliknij na przycisk „Przekaż do realizacji”, a Twoja przesyłka zostanie przyjęta do realizacji.

Jeżeli natrafisz na problem, zapoznaj się z FAQ, skorzystaj z Samouczka lub skontaktuj się z nami.

Ile to kosztuje

Ceny uzależnione są od wybranych opcji dodatkowych. Szczegółowe informacje znajdziesz w cenniku. Przy stałej współpracy istnieje możliwość negocjacji cen.

Biuro Obsługi Klienta
+48 17 717 37 60
Wirtualna Poczta Postivo.pl
Chciał(a)bym wysłać
Znajdź usługę, której potrzebujesz - kliknij na wybranej ikonce, aby poznać szczegóły
Sprawdź status przesyłki
Sprawdź
Możesz sprawdzić na jakim etapie przetwarzania znajduje się aktualnie Twoja przesyłka. Wystarczy wpisać jej numer do powyższego formularza.