Przykładowe zastosowania interfejsu API

Udostępniane na platformie Postivo.pl usługi charakteryzują się pełną elastycznością i skalowalnością. Wykorzystując obowiązujące standardy web services stworzyliśmy interfejs pozwalający na integrację usług Postivo.pl z dowolną aplikacją/systemem, niezależnie od wykorzystywanej platformy programistycznej i szczegółów implementacji. W szczególności integracja może zostać wykorzystana w systemie zarządzania treścią stron internetowych (CMS), zarządzania relacjami z kontrahentami (CRM) lub dowolnym oprogramowaniu sklepu internetowego.

Zaproponowane rozwiązanie pozwala efektywnie oszczędzić zasoby firmy, umożliwiając wysyłkę tradycyjnym listem papierowych wersji dokumentów z poziomu dotychczas wykorzystywanych aplikacji. Nie ma więc konieczności szkolenia pracowników do obsługi zupełnie nowego systemu.


Web Services jest zestawem otwartych technologii i protokołów opracowanych przez organizację W3C. Praktycznie każda platforma programistyczna (Java/J2EE, PHP, ASP, C#, VB/.Net, Perl, Python, Delphi itp) posiada wsparcie niezbędne do jej obsługi. Opracowany przez nas zestaw metod udostępniamy w standardzie SOAP/WSDL.


Nasze rozwiązanie umożliwia wykorzystanie własnego programu księgowego, oprogramowania sklepu internetowego czy też systemu CRM między innymi do:

  • automatycznego wysyłania papierowych Faktur VAT do kontrahentów,
  • generowania i automatycznego wysyłania umów,
  • wysyłania wezwań do zapłaty lub miesięcznych/kwartalnych raportów finansowych,
  • wysyłki faksów bez konieczności ich uprzedniego drukowania,
  • rozsyłania informacji handlowej do odbiorców, którzy zgodzili się na jej otrzymywanie.

Oczywiście powyższe zastosowania są jedynie przykładami dotychczasowego wykorzystania API przez naszych klientów. Możesz wykorzystywać integrację przez API w dowolny sposób, w zależności od Twoich indywidualnych potrzeb.


Zapraszamy do zapoznania się z aktualną dokumentacją API oraz przykładami implementacji w wybranych językach programowania.

Biuro Obsługi Klienta
+48 17 717 37 60
Wirtualna Poczta Postivo.pl
Chciał(a)bym wysłać
Znajdź usługę, której potrzebujesz - kliknij na wybranej ikonce, aby poznać szczegóły
Sprawdź status przesyłki
Sprawdź
Możesz sprawdzić na jakim etapie przetwarzania znajduje się aktualnie Twoja przesyłka. Wystarczy wpisać jej numer do powyższego formularza.