Zasady pakowania przesyłek kurierskich

 1. Zawartość musi być spakowana w zamknięty, nieuszkodzony i sztywny karton (karton nie może być zgnieciony, poprzebijany, rozdarty, zamoczony itp).
 2. Zawartość paczki, nie może się stykać z kartonem (zawartość musi być odizolowana od ścian opakowania zewnętrznego i nie może się bezpośrednio stykać z innymi towarami wewnątrz opakowania).
 3. Zawartość musi zawsze być zabezpieczona poprzez owinięcie jej materiałem zabezpieczającym (folia bąbelkowa, papier pakowy, pianka PP - minimalna grubość warstwy ochronnej to 3 cm. z każdej strony).
 4. Zawartość nie może mieć swobody ruchu wewnątrz opakowania (wszelkie wolne przestrzenie muszą być wypełnione).
 5. Nic nie może wystawać z zamkniętego kartonu (po zamknięciu na ściankach kartonu nie mogą powstawać żadne wybrzuszenia, zagięcia itp. deformacje - karton musi mieć kształt sześcianu).
 6. Oryginalne opakowania producenta w większości przypadków są projektowane jedynie do transportu masowego na paletach lub w kontenerach i nie zabezpieczają zawartości w transporcie jednostkowym.
 7. Paczki są sortowane automatycznie, mogą spaść z wysokości ok. 60cm, więc odpowiednio zabezpiecz towar przed wstrząsem.
 8. Niedopuszczalne jest łączenie razem dwóch i więcej kartonów – tworzenie tzw. sklejek.
 9. Usuń z pudełka wszelkie etykiety, oznaczenia materiałów niebezpiecznych i inne oznaczenia wysyłki, które nie mają już zastosowania.
 10. Nie używaj sznurka ani papierowych owinięć.
 11. Użyj pojedynczej etykiety adresowej z wyraźnym adresem dostawy i adresem zwrotnym.
 12. Umieść kopię etykiety adresowej wewnątrz przesyłki.
 13. Więcej informacji o zasadach pakowania znajdziesz na stronach firmy UPS.
Biuro Obsługi Klienta
tel.: +48 17 717 37 60
Wirtualna Poczta Postivo.pl
Chciał(a)bym wysłać
Znajdź usługę, której potrzebujesz - kliknij na wybranej ikonce, aby poznać szczegóły
Sprawdź status przesyłki
Sprawdź
Możesz sprawdzić na jakim etapie przetwarzania znajduje się aktualnie Twoja przesyłka. Wystarczy wpisać jej numer do powyższego formularza.